Nawigacja


Ścieżki rowerowe w okolicy hotelu Happy Star

Okolica hotelu Happy Star jest idealnym miejscem dla rowerzystów. Zapoznajcie się Państwo z 5 szlakami rowerowymi, które zaczynają się pod naszym hotelem, i prowadzą pośród pięknych krajobrazów. Każdą ścieżkę rowerową mogą Państwo szczegółowo obejrzeć na mapie interaktywnej i popatrzeć również na jej profil!

cykliste-vitaniRowerzyści witani

Rowerzyści witani

Nasz hotel bierze udział w projekcie Rowerzyści witani – to znaczy, że znajdą Państwo u nas np. narzędzia do naprawy roweru, apteczkę, jest
możliwe umycie roweru czy wypranie i wysuszenie ubrania i wyposażenia roweru. Znajdą u nas Państwo również wypożyczalnie rowerów.

Hotel Happy Star – Sealsfieldův kámen – Kraví hora – Znojmo

Trasa rowerowa prowadzi od Happy Star do Greenways Praha-Wien nr 48. Z niej odbija przy pierwszej kapliczce w prawo na trasę rowerową 5000, z lewej mija kopiec Stare winnice, chroniony ze względu na unikalną faunę i florę, a przy rozwidleniu dróg odbija obok chaty Henyka na Wrzosowisko Havranickie – wyjątkowa pierwotnie naturalna forma. W gminie Havraníky mogą Państwo posmakować próbek win w namiocie producenta Znovínu Znojmo (zobacz wino na ziemi znojemskiej).

Za Hawrankami ścieżka odbija w lewo na trasę rowerową nr 5001, która prowadzi na punkt widokowy rodaka z Popic, Charlesa Sealsfielda (później pisarza amerykańskiego). Stromy skalny cypel oferuje widok na głęboką dolinę rzeki Dyji. W Popicach łączą się obie trasy i prowadzą przez Konice na Krowią Górę, która jest przeciwległym kopcem do historycznej panoramy Znojma. Następnie jest ostry zjazd do Dyji, gdzie za mostem znajduje się gościnna knajpka dla rowerzystów Pod głową Obra (pod groblą dolnej zapory). Trasa kończy się na ścieżce pod murami obronnymi miasta na placu Komenskiego.

Mapa interaktywna trasy

Profil trasy

seal-zno

Zdjęcia z trasy

Hotel Happy Star – Šobes – Králův Stolec – Znojmo

Trasa rowerowa prowadzi od hotelu w prawo po Greenways Praha-Wien (48) a po kilometrze schodzi do kanionu Dyje w Parku Narodowego Podyji. Po wiszącej kładce przekracza rzekę i stąpa do miejsca odpoczynku pod sławną winnicą Šobes (jest na liście UNESCO), gdzie można degustować próbki wyśmienitych win w namiocie Znovínu Znojmo (zobacz wino na ziemi znojemskiej).

Następnie są podwójne strome wzniesienia z punktem widokowym na dolinę Dziewięć młynów. Na rozdrożu Pod Mielerzem trasa odbija w prawo na trasę 5000, która zmierza do gminy Podmolí z bardzo ulubiona knajpką otwartą w sezonie Gospódka pod Stawem. Później trasa wraca w prawo do PN Podyji i prowadzi obok wrzosowisk byłej strzelnicy wojskowej Mašovice aż do budynku byłego Młyna Anielskiego. Następnie przecina lasy do ulubionego miejsca widokowego Tron Króla, z tego miejsca widać stary młyn , a później elektrownię Trauznice (dziś zatopioną wodami z Zapory Znojemskiej).

Później trasa wkracza do części miejskiej Grodzisko, najstarszej znanej osady w Czeskiej Republice, z ciekawymi zabytkami kościelnymi i widokiem na zabytkowe Znojmo. Po ścieżkach rowerowych w Znojmie trasa kończy się pod murami obronnymi miasta na placu Komenskiego.

Mapa interaktywna trasy

Profil trasy

sob-zno

Zdjęcia z trasy

Hotel Happy Star – Šobes – Nový Hrádek

Ta trasa prowadzi po drodze Greenways 48/500 aż do rozwidlenia Příčky, gdzie skręca w lewo do Novego Hrádku. Jest najtrudniejszą trasą pod względem wzniesień i zjazdów na Šobesie i koło Potoku Žlebskiego wymagają od rowerzystów zręczności i ostrożności. Potok Žlebski jest miejscem występowania salamandry plamistej, która tutaj rośnie do olbrzymich rozmiarów. Na Novym Hrádku jest punkt widokowy na największym meandrem kanionu Dyjskiego (zobacz zakłądkę o Podyji).

Mapa interaktywna trasy

Profil trasy
hhs-nh

Zdjęcia z trasy

Hotel Happy Star – Lampelberg

Trasa rowerowa zaczyna się na Greenway nr 48 i kieruje się na gminę Šatov. Tam ma siedzibę producent win Znovín Znojmo (zobacz wino na ziemi znojemskiej). Znajdą tu Państwo także znaną Malowaną Piwnicę. Z gminy Chvalovice są to 2 km do centrum handlowego Excalibur i strefy wolnocłowej Hatě. W Dyjákovičkach odbija się na trasę rowerową nr 5007. Do twierdzy Lampelberg przejeżdża się przez winnice innego producenta win Eko Hnízdo (w sezonie letnim urządza degustacje swoich win). Z twierdzy jest piękny widok na szeroki obszar leżący między granicami Moraw i Austrii.

Mapa interaktywna trasy

Profil trasy
hhs-lam

Zdjęcia z trasy

Hotel Happy Star – Heiliger Stein – Retz

Trasa rowerowa zaczyna się na Greenway nr 48. następnie odbija w lewo, w kierunku na granicę z Austrią. Tam je wolne przejście graniczne dla pieszych, rowerzystów i jeźdźców konnych. Przejście graniczne ma statut przypadkowych kontroli. Kawałek stamtąd znajduje się święte miejsce Heiliger Stein z pięknym widokiem na region Retzu i na wschód na region winiarski koło potoku Daníž. W Retzbachu trasa wkracza do obszernych winnic, które się ciągną aż do samego Retza (zobacz wino na ziemi znojemskiej). Miasteczko ma szereg zabytków historycznych i piękne Muzeum Cyklistyki. Nad nim jest punkt widokowy z młynem wietrznym, cmentarzem wojskowym
i Golgotą.

Mapa interaktywna trasy

Profil trasy
hhs-retz

Zdjęcia z trasy

 

Wydrukować